Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri;

Çeşitli yağlar ve bitkisel karışımlarla yapılan sayısız kürler bulunmaktadır. Ortalıkta dolaşan bu yöntemlerin denetimsiz olarak çeşitli mecralarda yayınlanmasının bir bilgi kirliliği oluşturduğu inkar edilemez. Kişiden kişiye değişen saç dökülme sebepleri bilinmeden uygulanan bu karışımların herkes için aynı sonucu vermeside beklenemez. Bazı firmalar tarafından ambalajlı ürün halinede gelen bu karışımların reklamı yapılarak mucize ürün gibi sunulması, saç dökülmesi yaşayan birçok insanın maalesef umutlarıyla oynamaktadır. Birçoğu piyasadan toplatılan bu ürünlerin pazarlamasında ünlü isimlerde kullanılarak satışı yapılmaktadır. Geçmişden günümüze baktığımızda saç çıkarma iddasıyla ne kadar çok ürünün piyasaya sunulup sonrasında kaybolduğunu hatırlarsak durumun vahameti ortaya çıkmaktadır. Bu ürünlerin nerdeyse tamamına yakını artık satılmamaktadır. Ancak insanların umutları sürekli yeni ürünlerle sömürülmeye devam etmektedir. Kozmik bilimle uğraşanlar saçlara iyi gelen formülleri medya araçlarıyla insanlara ulaştırmaya çalışsalarda bir dermatolog yada estetik cerrah tarafından dökülme sebepleri araştırılmadan dışardan yapılan müdahelelerin sonuçsuz kalması kaçınılmazdır.

 

Saç Uzatmada İlaç Tedavisi;

Saçları besleyip daha güçlü hale getiren tablet şeklinde ilaçlar eczanelerde satılmaktadır. Saç teli ve saç kökünün ihtiyaç duyduğu bütün minarel ve vitaminleri bir arada sunan bu ürünler saç dökülme ve zayıflama nedenine bağlı olarak bir dermatolog ya da saç ekim doktoru tarafından reçetenize yazılabilir.

 

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bakımsız kalan saçlar bir süre sonra zayıflamaya ve parlaklığını yitirmeye başlar. Saçların sağlıklı olması için saç köklerine yapılan bakımla yakından ilgilidir. Kuşkusuz saç bakımında en önemli ürün şampuanlardır. Bu yüzden şampuan seçimi önemlidir. Saç yapımıza uygun şampuanı seçerken en doğru davranış bir dermatolog yardımı almaktır. Uzmanlar tarafından deterjan içermeyen bitkisel şampuanlar önerilmektedir. Doğru şampuanla yapacağımız saç bakımı saç derimizi temiz tutarak bakteri yağ oluşumlarının kötü etkisinden kurtaracak ve saç köklerimiz nefes alacaktır. Saç köklerine yumuşak hareketlerle masaj yapmak da buradaki kanlanmayı arttıracağı için saçlarınızı canlandıracaktır. Uygun bakımla saç derinizin kurumasını ve cilt hastalıklarına yakalanmasını önlemiş olursunuz. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı uzamaya başlar.

 

Doğal Olmayan Yöntemler;

Postiş diyede bilinen çıt çıt saçlar baş ve saç yapınıza göre 8-12 lik setler halinde saçlarınıza takılabilir. Bilinen en kolay yöntemdir. Uygulanmaı 5dk sürer. Bu özelliği nedeniyle günümüzde oldukça yaygındır. Kendi saçlarınıza zararı olmayan bu uygulamının çıkartıp takmasıda oldukça kolaydır. hemen hemen her saç için uygundur.

Bir diğer yöntemde çok duyduğunuz saç kaynağı yöntemidir. Yapıştırma, Sıkıştırma, Bağlama, Örgü, Dikiş gibi yöntemleri bulunan saç kaynağı ile saç uzatmada sık başvurulan bir yöntemdir. çıt çıt saçlar gibi kısa sürede uygulanamayan bu yöntemde saçlarınızda bir miktar zarar görmektedir.