Saç ekimiyle saçsızlığın kader olmadığı günümüzde saçlarını kaybeden bireylerin saç ekimi yaptırmayı düşünmeleri kaçınılmazdır. Özellikle erkeklerde yaşanan erken dökülmeler genç yaşta seyrelmiş ya da kellik derecesinde bir dökülmeyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Saçları erken kaybetmenin olumsuz etkilerini yaşayan bireyler elbette birçok yola başvurmaktadırlar. Bazı hastalarda geçici olarak protez çözümleri kullanmayı tercih ederken çoğunlukla kozmetik ürünler ve bitkisel karışımlarla çare üretilmeye çalışılmaktadır. Herhangi bir tahlil ve araştırma yapılmadan saç dökülme nedenleri bilinmeden uygulanan bu yöntemler maalesef kişiye zaman, para ve moral kaybı olarak geri dönmektedir.

Saç Ekimi Kararı;

Maalesef ki yukarıda saydığımız tüm bu yollar tüketildikten sonra gerçek ve tıbbi çözüm olan saç ekimi düşünülmeye başlamaktadır. Toplumsal bir davranışımız olan doktora gitmeyi en son çare olarak görmemiz saç ekimi kararında da kendini göstermektedir. Bir çok hastada yaşanan kararsızlık hali türlü bahaneler eşliğinde saç ekimi kararını geciktiren unsurlardan biridir. Operasyon sonrası hastanın normal hayatına dönebildiği ağrısız, acısız geçen bir tedavi olan saç ekimine karar verme konusunda daha cesur olmalıyız.

 

Öneriler;

Saç ekimine karar vermede zorlanıyorsanız size önerimiz ekim yaptıranların önceki ve sonraki hallerini incelemeniz internetteki yorumları okumanız hatta birçok ünlünün saç ekimiyle nasıl değiştiğini görmeniz karar verme aşamasında size yardım edebilir. Görüştüğünüz saç ekim merkezinden önceden saç ekimi yaptıran hastaların fotoğraflarını isteyebilir, hatta mümkünse görüşme imkanı bularak deneyimlerini birinci ağızdan dinleyebilirsiniz. Ülkemizde saç ekiminde dünya çapında doktorlarımızın olması ve ülke olarak plastik cerrahide ileri olmamızda saç ekimine karar vermede size cesaret vereceğine eminiz…