Fue yöntemiyle saç ekim operasyonu emin ellerde ve titiz bir şekilde yapıldığı zaman sonuçları başarılı olan bir yöntemdir. Kendi saçlarınızın yoğun olmayan bölgeye transferi olan bu işlem sonuçları itibarıyla gayet doğal ve garantilidir. Yani fue ile yapılan ekimlerde saçlarınızın çıkmama ihtimali çok azdır. Ekilen saçlar hemen ertesi gün görülebilir. Ancak bu saçlar biraz uzadıktan sonra şok dökülme dediğimiz olay yaşanacak kalıcı saçlar 3 ay sonra çıkmaya başlayacaktır.

Saç ekiminden iki üç hafta sonra şok dökülmeyle büyük bir kısmı dökülen saçlar 2-3 ay sonra yeniden çıkış sürecine girerler. Ekilen saçların beslenmeleri bozulduğu için şok dökülme olması gayet normaldir. ince uçlu iğneler yardımıyla da olsa donör bölgeden alınan greftler üzerinde bir travma oluşmaktadır. travma nedeniyle bir çeşit savunma hali olarak saç kökleri uyku durumuna geçerler. kökler içeride tutunurken deri üzerindeki saçlar biraz uzadıktan sonra dokülmeye başlar. Her kişide farklı oranlarda gerçekleşen şok dökülme bazılarında %90 lara ulaşırken bazı kişilerde çok küçük oranlarda olabilmektedir. Geçici bir durum olmasına rağmen hasta açısından yinede moral bozucudur. Dökülen saçlar 3 ay sonra tekrar uzamaya başlayacaktır.


Şok dökülmeyi arttıran faktörler arasında ekim bölgesine açılan mikro kanallar önemlidir. bu kanallar açılırken mümük olduğu kadar küçük tutularak diğer köklerin beslenmelerine zarar verilmemelidir. Operasyonla iligi bir diğer faktörde açılan kanalların yönleridir. Açılan kanalların yönleri saçların doğal çıkış açısına ne kadar uygun olursa şok dökülmede o kadar az yaşanmaktadır.