Maalesef günümüzde hasta isteklerini fazla dinlemeden özensiz ehil uzman olamayan kişilerce yapılan saç ekimlerinde kötü sonuçlar alınmaktadır. Son yıllarda bu tip ekim yapan ve konuya ticari bakan merkez sayısı oldukça artmıştır. Uygun fiyatlarla kampanya yapan bu işletmeler saç ekimine yeterince vakit ayırmamakta ve uzman olmayan kişilerle operasyonları yapmaktadırlar. Fue yöntemiyle yapılan saç ekimi operasyonlarının başarı oranı yükselsede maalesef saç ekiminden şikayeti olanlarda rastlanmaktadır. Bu konuya girmemizin sebebi düzeltme ekimi isteyen mağdurların çoğunlukla bu tip yerlerden gelmesidir. Saç ekiminde bu tip sonuçlarla karşılaşmamak için iyi araştırılması ve mutlaka operasyonda konusunda uzman doktor bulunmasına dikkat edin. Oldukça zahmetli ve uzun süren saç ekiminde çok uygun fiyatlar operasyonun kalitesi açısından yanıltıcı olabilir.

 

Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • İnternet üzerinden araştırma yaparak saç ekim merkezinin sanal ortamdaki imajını öğrenmek ve ön bilgi sahibi olmak.
  • İncelemeye aldığınız saç ekim merkezlerinde mail yoluyla öncesi sonrası fotoğrafları istemek.
  • Bizim önerimiz mümkünse bu merkezlerde daha önce ekim yapmış bireylerle görüşmeniz ve sonuçları birebir gözlemlemenizdir.
  • Saç ekim merkezleriyle canlı görüşmeler yapmanız ve operasyona katılan ekip hakkında bilgi sahibi olmanızdır. Uzun süredir birlikte çalışan tecrübeli bir ekibe güvenmek daha doğrudur.
  • Saç ekimi yapma ehliyeti bulunan kişiler saç ekimi yapabilir. Bu yüzden saç ekimini yapan ekimin başında mutlaka sağlık bakanlığınca yetkili görülen plastik cerrahi uzmanı veya dermatolog doktor olmalıdır. Bu en iyi saç ekim merkezini bulmadaki en kritik noktadır.