Saç ekimi öncesinde estetik doktorunuzla yapacağınız ilk görüşme oldukça önemlidir. Saç ekiminde doktorunuz sizi gördüğü anda muayeneniz başlamış olacaktır. Sizin şikayet ve isteklerinizi dinleyen saç ekim doktoru saç yapınızı ve dökülme tipinizi inceleyerek nasıl bir operasyon yapılacağı hakkında size bilgi verir.

Saç ekimi öncesinde durumunuz ekim sonrası durumunuzla kıyaslanarak operasyonun başarısı karşılaştırmalı olarak ölçülmektedir. Bu yüzden ekimi yapacak olan estetik cerrahi uzmanı ya da dermatolog operasyon öncesindeki durumunuzu belli açılardan fotoğraflayarak daha sonra karşılaştırmak üzere arşivler. Ekim öncesini fotoğraflamak, ekim sonrası görüntüsüne alışan bireyin daha önceki halini hatırlamasına yardım etmektedir. Günümüzde saç ekimi yaptırmak isteyenlerin internet üzerinden yoğun araştırmalar yaptığını biliyoruz. Birçok saç ekim merkezinden bilgi istemek için belli açılardan çektikleri fotoğraflarını kendilerinin de arşivlemesi tavsiye edilmektedir. İyileşme sürecindeki aşamalarla kıyaslamak ilerleyişi görmeleri açısından fayda sağlayacaktır.

 

Öncesi ve Sonrası Fotoğraflarının Önemi;

Bu durumda saç ekimine karar veren kişi başvurduğu saç ekim merkezinden daha önce tedavi olan hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarak daha net fikir sahibi olur. Karar aşamasında kişinin en sık başvurduğu yöntem internet üzerinden ekim yaptıranların öncesi ve sonrasındaki fotoğrafları incelemek olur. Saç ektiren bireyleri birebir görme şansımız az olduğunda gittiğimiz merkezlerde arşivlerinden size yakın vakaların fotoğraflarını isteyebilirsiniz. İnternet siteleri üzerinden merkezler tarafından etik nedenlerle paylaşılmayan bu fotoğralar, izin alınmış olaması şartıyla yüzyüze yapılan görüşmede sizinle paylaşılacaktır. Ayrıca bazı ekim merkezleri bu kişilerin iletişim bilgilerinide izin alarak sizinle paylaşmaktadır. Operasyonların başarısını ölçmek için tek kanıt olan öncesi sonrası fotoğraflarını incelemek saç ekim merkezi araştırırken en önemli yardımcınızdır.