Saç ekiminde saçsız alanın büyüklüğü, donör bölgedeki saçlar ve yapılacak olan diğer işlemlere göre fiyat listesi değişecektir. Saçsız alanın çokluğu ve alım yapılacak bölgedeki saçların sıklığı saç ekiminin kaç seansda biteceğini belirlemektedir. Günümüzde tek mega s anslarda saç ekimi yapılıyor olsada bir çok uzman bunun sakıncalı olduğunu büyük ekimlerde 2 seans yapmanın daha sağlıklı olduğu fikrinde birleşmektedir. Yapılacak olan seans sayısı saç ekimi fiyatlarını etkilemektedir. Ancak fiyatlandırmadaki asıl unsur ekilecek olan greft sayısıdır. Ne kadar greft ile ekim yapılacağını saç ekim doktorları yüz yüze ya da online konsültasyon ile size söyleyebilmektedirler. Verici bölge dedğimiz "donör" bölgeden alınacak greft sayısının çokluğu greft alma, greft toplama ve ekimi tedavi süresini arttırdığı için doğal olarak ücreti de artıracaktır.

Saç ekimi işlemi yaptıracak kimseler saç seyrekliği, kelliği gibi durumlarda ne kadar ekilecek saçsız alan var bunu gözden geçirmelidir. Kurumlara ulaşıldığı vakit en önemli kıstas fiyat için bu konu olacaktır. Yine kurumun steril malzemeler kullanması, işini titizlikle yapabilmesi için fazla elemanla çalışması, ayrıntılı testler istemesi bunda etken olabilir.

Saç ekimi fiyatlarında belirleyici unusurlardan biride saç ekim merkezlerinin fiyat politikalarıdır. En düşük fiyat ile en yüksek saç ekimi fiyatı arasında skala oldukça açıktır. Bu durum saç ekiminde fiyatı yüksek olan saç ekim merkezi daha iyi iş çıkaracaktır, düşük olan kötü iş yapacaktır diye bir ayrım yapmamızı sağlamaz. Saç ekimi fiyatlarının ekonomik olması önem taşımaktadır. Ancak sağlıklı ve estetik sonuçlar almak elbette daha önemlidir.

 

Saç ekiminde fiyatlara etki edebilecek konular;

  • En başlıca etki edecek konu saç ekimine tabii olacak alanın ne denli seyrek olduğu veya ne denli kel olduğudur. Buna göre alınacak donör fazla olacak, greftlerin ayrıştırılması uzayacak, tatbik süresi artacak ve işçilik daha uzun sürecektir. Bu açıdan saç ekimi fiyatında liste çıkacakken doktor hastasını ön muayene etmek ister.
  • Saç ekimine uygunluk için detaylı araştırma istenirse ve eğer kurumda kan tetkikleri yapılıyorsa faturaya yansıyabilir.
  • Saç ekimi ekip işidir. Tecrübeli ve fazla ekip demek bu anlamda maliyetin biraz daha yüksek çıkması demek olabilir. Lakin fahiş fiyat aralığı olmayacak ve yapılan işle örtüşüyor olacaktır.
  • Saç ekiminde fiyat kriteri belirlenirken malzemelerin tek kullanımlık olması, gerekli anestezi uygulaması, sterillik ve tam donanım için fiyat farklılığı olabilir. Ancak bu sebeplerden ötürü fazlaca fiyat çıkarmış kurumlar yanlış tutum sergileyip, sömürücü olabilirler. Tam araştırma yapıp, alınacak hizmet ile fiyatın örtüşmesi önemlidir.