Çoğunlukla erkeklerde görülen saç dökülmesi çeşitli nedenlere bağlı olarak kadınlarda görülebilmektedir. Erkek bireylerin daha hazırlıklı olduğu saç dökülmesi kadınlarda daha beklenmedik bir durumdur ve yarattığı etki daha fazladır. Erkeklere göre daha duygusal yapıda olan kadınlar saç dökülmesi durumunda psikolojik olarak daha çok etkilendikleri bilinmektedir.

Kadınlarda saç dökülmeleri hamilelik dönemi ve doğum sonrası yaşanabildiği gibi menopoz döneminde de dökülmeler gözlenmektedir. Bazı hastalıklarda, mevsim değişimlerinde yada dış etkenler nedeniyle de dönemsel saç kayıpları olabilir. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da önce zayıflayan saçlar zamanla azalır. Kadınlarda daha az olan dökülme erkeklerdeki gibi kellik seviyesine ulaşması nadiren görülebilir.

Dış görünümlerine daha çok dikkat eden kadınların saç kayıpları olduğu durumda en etkili ve sağlıklı yöntem saç ekimidir. Saç ekimi yaptıran kadınlar hem ruhsal olarak hem de görünümlerine yaptıkları olumlu katkı nedeniyle kendilerini daha mutlu hissetmektedirler.

Fue tekniğiyle başarılı sonuçlar alınan saç ekim yöntemi kadınlar içinde uygulanabilmektedir. Saç ekimine karar verilmeden önce dökülme nedenin bir dermatolog uzman tarafından analiz edilmesi gerekmektedir. Eğer geçici bir dökülme ise süreci kısaltacak çözümler aranmalıdır. Eğer dökülme kalıcı ise tek çözüm saç ekimidir.

Kadınlarda da donör bölge olarak ense bölümü seçilir. Bu bölgeden toplanan greftler ekim bölgesine fue iğneleri yardımıyla transfer edilir. Erkek hastalarda ense bölgesinden alınan saç kökleri taşındıkları yerde dökülmeme özelliğini korurken kadınlarda farklı olarak ekilen saçlar daha sonra dökülebilmektedir. bu durumun önüne geçmek için çeşitli koruyucu ve güçlendirici tedavilerle bu durumunun yavaşlatılabilmesi hatta durdurulması sağlanabilmektedir.

Tedavi süreci erkeklerde olduğu gibidir. Ancak iyileşme süreci kadınlarda daha hızlıdır. Yaklaşık 8-10 ay sonra nihai sonucu görmek mümkündür.