Bakımlı ve formda görünmek isteyen günümüz insanı için başarılı ve kesin sonuçları nedeniyle saç ekimine karar vermek daha kolay hale gelmiştir. Özellikle erkeklerde yaşanan erken saç dökülmeleri büyük bir sorun haline gelmekte ve ruhsal problemleri de beraberinde getirmektedir. Bu durumu aşmak isteyenler daha genç ve dinamik görünebilmek için kozmetik ürünlere ve estetik tedavilere başvurmaktadırlar. Öyle ki bu sorunun çözümünde kozmetik ürünler, protez peruklar, saç ekimi tedavilari gibi kalıcı ve geçici olmak üzere bir çok yöntem geliştirilmiştir. Şüphesiz bu yöntemler için de kalıcı ve doğal olan tek çözüm saç ekimidir.

Saç ekimine karar verdikten sonra belki de en zor aşama güvenilir bir saç ekim merkezi bulmaktır. Bu aşamada ilk başvurulan yöntem internet sayfaları üzerinden araştırmaya koyulmaktır. İnternet üzerinden yapılan detaylı bir araştırma ve forum sitelerinden yapılan yorumlar çoğunlukla belirleyici olmaktadır. Ancak en iyi saç ekim merkezini bulmak açısından tek başına yeterli değildir.

 

Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • İnternet üzerinden araştırma yaparak saç ekim merkezinin sanal ortamdaki imajını öğrenmek ve ön bilgi sahibi olmak.
  • İncelemeye aldığınız saç ekim merkezlerinde mail yoluyla öncesi sonrası fotoğrafları istemek.
  • Bizim önerimiz mümkünse bu merkezlerde daha önce ekim yapmış bireylerle görüşmeniz ve sonuçları birebir gözlemlemenizdir.
  • Saç ekim merkezleriyle canlı görüşmeler yapmanız ve operasyona katılan ekip hakkında bilgi sahibi olmanızdır. Uzun süredir birlikte çalışan tecrübeli bir ekibe güvenmek daha doğrudur.
  • Saç ekimi yapma ehliyeti bulunan kişiler saç ekimi yapabilir. Bu yüzden saç ekimini yapan ekimin başında mutlaka sağlık bakanlığınca yetkili görülen plastik cerrahi uzmanı veya dermatolog doktor olmalıdır. Bu en iyi saç ekim merkezini bulmadaki en kritik noktadır.

 

Maalesef günümüzde hasta isteklerini fazla dinlemeden hızlıca yapılan saç ekimlerinde kötü sonuçlar alınmaktadır. Son yıllarda bu tip ekim yapan ve konuya ticari bakan merkez sayısı oldukça artmıştır. Uygun fiyatlarla kampanya yapan bu işletmeler saç ekimine yeterince vakit ayırmamakta ve uzman olmayan kişilerle operasyonları yapmaktadırlar. Bu konuya girmemizin sebebi düzeltme ekimi isteyen mağdurların çoğunlukla bu tip yerlerden gelmesidir. Saç ekiminde bu tip sonuçlarla karşılaşmamak için iyi araştırılması ve mutlaka operasyonda konusunda uzman doktor bulunmasına dikkat edin. Oldukça zahmetli ve uzun süren saç ekiminde çok uygun fiyatlar operasyonun kalitesi açısından yanıltıcı olabilir.