Fue yöntemiyle saç ekim operasyonu emin ellerde ve titiz bir şekilde yapıldığı zaman sonuçları başarılı olan bir yöntemdir. Kendi saçlarınızın yoğun olmayan bölgeye transferi olan bu işlem sonuçları itibarıyla gayet doğal ve garantilidir. Yani fue ile yapılan ekimlerde saçlarınızın çıkmama ihtimali çok azdır. Ekilen saçlar hemen ertesi gün görülebilir. Ancak bu saçlar biraz uzadıktan sonra şok dökülme dediğimiz olay yaşanacak kalıcı saçlar 3 ay sonra çıkmaya başlayacaktır.

Saçların uzama süresi kişiden kişiye kadın veya erkek olmasına göre değişiklik göstermektedir. Kadınlarda saçlar daha yavaş uzarken Erkeklerde daha hızlı uzadığı saç ekimi sonrasında gözlemlenmiştir. Saç ekiminden bir ay sonra şok dökülmeyle büyük bir kısmı dökülen saçlar 2-3 ay sonra yeniden çıkış sürecine girerler. Ekilen saçların beslenmeleri bozulduğu için şok dökülme olması gayet normaldir. Kişiden kişiye değişen bu süre donör bölgeden alınan saçların hangi fazda alındığına da bağlıdır. Saçlar Anajen, Katajen ve Telojen şeklinde üç fazda gelişirler. Saçların uzaması yakalandığı faza ve ekildiği bölgeye göre uzama süresi değişir. Ön bölgelerdeki saçlar daha çabuk uzarken tepe bölgelere ekilen saçların uzaması bir buçuk yılı bulabilir.

Saç ekiminin kesin sonuçları birçok uzmana göre bir buçuk yıl sonra değerlendirilmelidir. İlk altı ayda %60 oranında çıkan saçlar bir yılın sonunda büyük oranda çıkmış olur. Saçların hangi fazda alındığı ve ekilen bölgelerdeki uzama hızları farkı nedeniyle tam sonuç için bir buçuk yıl beklenmelidir.